Platforma przyschodowa OMEGA o torze krzywoliniowym

Platforma OMEGA

Platforma przyschodowa OMEGA zaprojektowana została do przewozu osób niepełnosprawnych i likwidacji barier architektonicznych. Konstrukcja platformy i jej napędu pozwala na dużą zmienność toru jazdy. Poza standardowymi zakrętami 90° i 180° ma też możliwość bardziej zmiennych srętów oraz zmieany kątów nachylenia toru. Poradzi sobie też z niewielkimi pionowymi ruchami, dzięki czemu OMEGA jest bardzo elastycznym i dostosowanym do potrzeb produktem. Można ją instalować na schodach krętych, spiralnych jak i bardzo długich, uwzględniając pośrednie przystanki.

Platforma przyschodowa omega o torze krzywoliniowym

Parkowanie za zakrętem

W wielu przypadkach umiejscowienie platformy uzależnione jest od szerokości schodów i miejsca przed schodami. Wykorzystując parkowanie za zakrętem oszczędzamy miejsce i wkomponowujemy platformę w otoczenie. Nasza platforma pasuje tam gdzie wymiary są ograniczone. Jesteśmy w stanie zainstalować urządzenie na schodach o szerokości 955mm oraz wykonać skręt o 180° na spoczniku o wymiarach 955x1970mm. Małe wymiary platformy w połączeniu ze smukłym torem jazdy i małym kątem skrętu sprawiają, że platforma może być zamontowane niemal na każdych schodach. Parkowanie przed schodami zostało zredukowane do minimum. Dla najmniejszej platformy wymagane jest tylko 1058 mm przed pierwszym stopniem.

Platforma przyschodowa omega o torze prostym

Dowolna kolorystyka

Platforma zasilana jest napięciem 230V. Może być montowana zarówno do ściany jak i do dostarczanych z platformą słupków samonośnych, przytwierdzanych do stopni schodowych. Platformę możemy dostosować do własnych potrzeb oraz zintegrować ją z otoczeniem. Istnieje także możliwość wyposażenia jej w takie dodatki jak składane krzesełko, sygnał świetlny i dźwiękowy podczas ruchu, ręczne lub automatyczne składanie platformy i ramion.
Standardowym kolorem platformy i prowadnic toru jest RAL 7035 (kremowy), jednakże zarówno prowadnice jak i platforma mogą być pomalowane proszkowo na dowolny kolor RAL. Prowadnice wykonujemy także ze stali nierdzewnej (zalecane dla wykonania zewnętrznego), a górna prowadnica może służyć jako poręcz.

Parametry techniczne platformy przyschodowej OMEGA
Tor jazdy Krzywoliniowy z zakrętami
Udźwig 225 kg
Opcja: 300 kg
Montaż Do ściany lub na słupkach samonośnych
Środowisko pracy Wewnątrz lub na zewnątrz budynku
Rozmiar platformy 700×750 mm
750×850 mm
800×900 mm
800×1000 mm
Wymagane miejsce Schody min. 955 mm
Przed schodami min. 1058 mm
Tor przy montażu do ściany ~90mm
Platforma złożona (przy montażu do ściany) ~290 mm
Kąt nachylenia schodów 15° – 47°
Sposób składania ramion i platformy Ręczny lub automatyczny
Sterowanie na przystanku Kasety radiowe montowane na ścianie
Sterowanie na platformie Przyciski lub pilot na kablu
Wykonanie platformy i toru Stal malowana proszkowo lub stal nierdzewna
Kolor Platforma i prowadnice toru: RAL 7035
lub dowolny z palety RAL
Podłoga Antypoślizgowa
System zabezpieczeń Aktywna podłoga
Zasilanie 230 V, 50 Hz
Rodzaj napędu Akumulatorowy
Moc silnika 1,1 kW
Prędkość 0,1 m/s